whats-a-teaser-trailer

 

تبلیغات یکی از اولیه ترین و اصولی ترین عناصر شناخته شدن در میان مشتریان است در این میان داشتن تیزر تبلیغاتی به خصوص برای محصولات جدید مانند یک سکوی پرتاب استامروزه با گسترش تکنولوژی، تبلیغات از شکل سنتی خود فاصله گرفته و تبلیغات بصری در رسانه های تصویری محبوبیت گسترده ای پیدا کرده است. هر کسب و کاری چه برای معرفی چه برای جا انداختن محصولش نیازمند تبلیغات است و طبق آمار، افراد تبلیغات بصری را به انواع دیگر ترجیح می دهند خصوصا اگر داستانی پشت آن نفته باشد. این ویژگی را دقیقا می توان به تیزرهای تبلیغاتی نسبت داد. اما تیزر تبلیغاتی چیست و چه ویژگی های دارد؟ برند های جهانی بر چه اساس تیزر تبلیغاتی می سازند؟ در این مطلب به این سوال ها پاسخ خواهیم داد.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

 

تیزر تبلیغاتی نوعی آگهی است که قبل از آگاهی کامل راجع به محصولی، در قالب ویدیو، عکس، ایمیل و … ظاهر می شود و تلاشش این است که با سرنخ دادن و نشانه، حس کنجکاوی بیننده را در مورد محصول بر انگیزد. تیزر تبلیغاتی معمولا کوتاه و خلاصه است و اطلاعات زیادی در اختیار بیننده نمی گذارد و در واقع هدفش این است تا زمان رونمایی کامل محصول، ذهن بیننده را مشغول کند. در این مرحله پیامی به شما منتقل شده است اما نصفه و نیمه و اصلا نمی دانید قرار است چه اتفاقی بیفتد یا اصلا محصول چیست و چه کارایی دارد.

انواع تیزر تبلیغاتی

 

در حالت کلی ۳ نوع تیزر تبلیغاتی وجود دارد:

 • تیزر تبلیغاتی رئال
 • تیزر تبلیغاتی انیمیشن
 • تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن

تیزر رئال

 

به تیزرهای تبلیغاتی که به صورت فیلم هایی با انسان های واقعی در محیط واقعی فیلم برداری می شوند و خود محصول واقعی را نشان می دهند تیزر رئال می گویند. معمولا تیزر های رئال استوری لاین یا خط داستانی مشخصی را دنبال می کنند و سعی در دادن پیامی خاص به بیننده دارند. برای بهتر متوجه شدن اینکه تیزر رئال چیست، می توانید تبلیغات تلویزیونی را در نظر بگیرید که معمولا عده ای افراد برای تبلیغ محصول، یا با هم مکالمه می کنند یا ویژگی های محصول را توضیح می دهند و معمولا برای قشر خاصی ساخته نمی شوند و برای تمامی سنین مناسب هستند.

 

از نمونه تیزر های رئال می توان به تبلیغات تلویزیونی روغن اویلا اشاره کرد که معمولا واقعیتی را در آشپزخانه یا خانواده ای را که دور هم جمع شده اند و غذا می خوردند نشان می دهد و بیشتر تمرکزش بر نشان دادن محصول است.

تیزر انیمیشن

تیزر تبلیغاتی انیمیشنی
تیزر انیمیشن نوعی از تیزر گرافیکی است

 

تیزر انیمیشن نوعی از تیزر گرافیکی است که توسط نرم افزارهای کامپیوتری در قالب انیمیشن ساخته می شود و شخصیت های داستان و فضا کاملا غیر واقعی و کارتونی هستند. این دسته از تیزر ها معمولا برای تبلیغ اسباب بازی یا در کل محصولاتی که با کودکان و نوجوانان در ارتباط است به کار می رود.

تیزر رئال انیمیشن

 

این نوع از تیزر ها ترکیبی از دو نوع بالا می باشند، یعنی افراد حقیقی را با تصاویر انیمیشین ترکیب می کنند. این نوع از تیزر معمولا برای تبلیغ خوراکی یا محصولات آموزشی کودکان و نوجوانان به کار می رود.

 

به عنوان مثال تبلیغات برند چی توز بیشتر تمرکزش بر این نوع از تیزر است.نه از طریق اینفلوئنسر ها منتشر می کنند و به خوبی دیده می شوند.

کاربرد تیزر تبلیغاتی

 

تیزر های تبلیغاتی برای موارد بسیاری به کار می روند از جمله:

 • استفاده برند ها از تیزر برای معرفی محصول جدید و یا بهبود محصولات قبل
 • پخش فیلم های تبلیغاتی در سینماها
 • پخش تیزر بین سریال ها
 • استفاده از تیزر در وب سایت کمپانی
 • استفاده در شرکت ها و جلسات کاری
 • استفاده در کنفرانس ها و مطبوعات

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی
باید ساخت تیزر را به متخصصین این حوزه سپرد

 

ساخت تیزر تبلیغاتی مسئله ای نیست که بتوان آن را بدون حرفه و تخصص انجام داد و نباید انتظار ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان را از آژانس های مربوطه داشت چرا که مستلزم وقت بسیار و تجهیزات حرفه ای می باشد و باید ساخت آن را به متخصصین این حوزه سپرد. اما برای روشن تر شدن موضوع در ادامه روند کلی ساخت تیزر و نکات مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی را توضیح خواهیم داد.

 1. سناریو کلیپ تبلیغاتی

 

هدف اصلی هر تیزر، دادن پیامی هر چند ناقص و دنباله دار به بیننده است تا ذهن او را درگیر خودش کند. در این قسمت نیازی نیست به همه ویژگی های محصول بپردازید و از صفر تا صد آن را توضیح دهید. تیزر باید یک داستان کوتاه باشد و ابهام داشته باشد طوری که بیننده مایل باشد برای رفع ابهامش چند بار دیگر برگردد و تیزر را تماشا کند. اگر تیزر چنین ویژگی داشته باشد می توان گفت یک تیزر تبلیغاتی موفق ساخته اید.

 1. بازار هدف و انواع تیزر مرتبط با آن

 

قدم بعدی این است که توجه کنید برای چه قشر یا گروهی دارید تبلیغ می کنید. محصولتان دقیقا نظر چه کسانی را قرار است جلب کند. بسته به نوع محصول نوع تیزر تبلیغاتی را نیز می توان مشخص کرد. همانطور که در بالا گفتیم معمولا افراد سنین پایین تر تیزر انیمیشن و افراد سنین بالاتر نوع رئال و سریالی تبلیغات را می پسندند. در این مورد با متخصص مربوطه مشورت کنید و بهترین نوع تیزر را برای ساخت انتخاب کنید.

 1. ساخت و انتشار تیزر تبلیغاتی
ساخت و انتشار تیزر تبلیغاتی
بعد از مشخص شدن استوری لاین و ساخته شدن تیزر نوبت به انتشار و یا به اصطلاح لانچ تیزر در رسانه های مورد نظر می رسد

 

بعد از مشخص شدن استوری لاین و ساخته شدن تیزر نوبت به انتشار و یا به اصطلاح لانچ تیزر در رسانه های مورد نظر می رسد. قبل از اینکه پای شبکه های اجتماعی به میان بیاید تلویزیون مهم ترین و بزرگ ترین پلتفرم پخش تیزرهای تبلیغاتی بود که البته هزینه زیادی را برای بیزینس ها می طلبید و کسب و کارهای کوچک توانایی پرداخت آن را نداشتند و معمولا فقط تبلیغ برند های قدرتمند دیده می شد. اما امروزه با توسعه شبکه های اجتماعی اکثر کسب و کارها تیزرهایشان را در این پلتفرم ها به خصوص اینستاگرام با کمترین هزینه از طریق اینفلوئنسر ها منتشر می کنند و به خوبی دیده می شوند.

منبع : dmacourse.com

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید